Lubicie chodzić w masywnych butach? Interesuje Was obuwie, które nie tylko doda Wam centymetrów (i przy okazji pewności siebie), ale będzie też stanowiło znakomity element stylizacji? Bez cienia wątpliwości, te wszystkie cechy mają creepersy, których popularność cały czas jest na bardzo wysokim poziomie. Czym charakteryzują się te buty? Do jakich stylizacji warto je zakładać? Kto szczególnie powinien mieć je w swojej szafie? O tym wszystkim dowiecie się czytając nasz dzisiejszy artykuł.

Creepersy – co to za buty?

Pewnie nie każdy słyszał o tym rodzaju obuwia na grubej podeszwie, dlatego dobrze się składa, ponieważ będziecie mieli szansę szybko uzupełnić braki w wiedzy. Otóż creepersy początkowo były noszone… w wojsku. Nic więc dziwnego, że do dzisiaj są idealnym obuwiem na dosłownie każde warunki atmosferyczne. To jednak nie jedyne ich zalety. Trzeba też zaznaczyć, że to buty, które do dzisiaj są niezwykle popularne w różnych subkulturach. Ciekawostką jest fakt, że początkowo, były zdecydowanie częściej noszone przez mężczyzn. Z czasem proporcje zaczęły wyrównywać się, a obecnie to właśnie kobiety w większości przypadków zakładają je na swoje stopy. Warto wspomnieć, że ten rodzaj obuwia został spopularyzowany dzięki takim osobom, jak choćby David Bowie czy Joe Strummer. Poza tym, na swoich nogach mieli je też członkowie takich zespołów, jak Comets, The Clash czy Sex Pistols.

Creepersy – najlepsze stylizacje

Co jest największą siłą creepersów? To, że nadają się do bardzo wielu stylizacji. Uniwersalność jest ich znakiem rozpoznawczym. Z powodzeniem mogą zakładać je osoby, którym zależy na mocnej i wyrazistej stylizacji, jak choćby rockowej. Creepersy to bardzo charakterystyczne buty, które z pewnością pomagają w osiągnięciu tego celu. Nie oznacza to jednak, że tego rodzaju obuwia nie powinny zakładać osoby, które wolą o wiele bardziej spokojne looki. Świetny outfit to połączenie creepersów z czarnymi rajstopami i krótką spódnicą. To obuwie może być też używane do czarnych spodni. Świetnie sprawdza się także z jeansami. A co jeśli chodzi o zwykłe spodenki? Tutaj także jest pełne pole do popisu! Creepersy znakomicie bowiem uzupełniają się z tymi elementami garderoby. Jak zatem widzicie, nie bez przyczyny o tym obuwiu mówi się, że jest bardzo uniwersalne. Świetnie nadaje się nie tylko do odważnych stylizacji, ale także do tych codziennych (w związku z tym, wszyscy powinni mieć minimum po jednej parze). Nie może zatem dziwić, że ich popularność nie maleje. Trzeba podkreślić, że są to nie tylko stylowe buty, ale także bardzo wygodne i nadają się na naprawdę różne warunki pogodowe.

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>